En Etkili Nazar Duası Okunuşu ve Anlamı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

En Etkili Nazar Duası Okunuşu ve Anlamı

En etkili nazar duası: Nazara birçok insan inanmamaktadır. Ama nazarın olduğunu sevgili Peygamberimiz birçok hadisinde bahsetmiştir. Nazar inanan insanlar ise çeşitli yöntemlere baş vurarak nazardan korunacaklarını düşünürler de aslında birçok kişi batıl olana inanmaktadır. Örneğin nazar boncuğu iğde dalı gibi birçok saçma nesleler. Bunlardan medet ummak aslında bir nevi şirktir. Nazardan sadece süre ve dualarla korunabiliriz. Kalpten edilen bir dua abdestli bir şekilde okunmuş ihlas ve nas felah süreleri en güzel koruyucudur. Nazardan ve kem gözlerden korunmanın bir başka yolu da Ayetelkürsi okumaktır Peygamberimiz bu surenin insanların üzerinde bir zırh olduğunu belirtmiştir. Akşam yatmadan veya evden çıkarken yolculuğa çıkarken her daim okumanın insanı her türlü şerden ve insi cinden koruduğunu belirtmiştir. Asaleten fefriciye ve münciyeyi okumakta nazar için çok önemli bir koruyucudur.

Küçük bebeklerimiz ve çocuklarımız genelde çok sevimli oldukları için nazar değmesi daha çok olmakta. Nazar iki şekilde olur birisi çok imrenmek içten sevmek diğeri kem gözle yani kıskanarak bakmakla olur. Öğle ki annenin babanın çocuklarına nazarı daha çok değmektedir. Anne baba sürekli maşallaha diyerek sevmelidir. Çocuklarımıza nazar boncukları veya benzeri nesneleri kıyafetlerinin bir takıp yerlerine iliştirmektense sürekli dua okumak daha faydalıdır. Veya küçük bir kâğıda ihlas nas ve felah sürelerini yazıp üstüne deri veya benzeri bir şeyle kapatıp onu kıyafetlerine takabilirsiniz. Düşünce kırılabilecek cam parçasından daha etkilidir. Unutmayın yer gök dua ile ayakta kalmaktadır. Allah'ı ne buyuruyor iste kulum ben veririm o halde ne yapmalıyız her şeyi Allah'tan istemeliyiz ona dua etmeliyiz. Nazar için ne dua ettiğinin hiç önemi yoktur önemli olan nasıl inanarak ettiğindir içinden nasıl geliyorsa o şekil yalvarmandır Rabb'ine.

Benim çok sevdiğim bir örnek vardır sizlerle paylaşmak isterim. Hz. Musa peygamber bir gün her zaman yaptığı gibi insanlardan uzaklaşıp bir dağın başında inzivaya çekilmiş bir de ne görsün bir çoban bir de koyun sürüsü. Çoban ellerini açmış bir şeyler mırıldanıyor. Hz. Musa kulak vermiş çoban dua ediyor Allah'ım Sen benim koyuncuklarımı kuzucuklarımı kurda kuşa yedirtme ben senin ayacıklarını yıkar tırnaklarını kesim ne olur Allah'ım bitlerini temizlerim diye dua ediyormuş Hz. Musa çobanın yanına gidip bire gafil sen nasıl dua edersin Allah'ın hiç biti olur mu ne demek tırnaklarını kesmek ayaklarını yıkamak böyle duamı edilir diye kızmış ve ona nasıl dua edilir öğretmiş. Çoban Bundan Sonra Öğrendiği duayı etmiş ama her gün bir kuzusu veya koyunu kurt kapıyormuş. Hz. Musa'ya gelmiş ya Musa sen bana dua öğrettin ama senin Rabb'in benim duamı kabul etmiyor. Daha önce hiç kuzumu koyunumu kurt yemezdi. Hz. Musa üzülür. Gece bir rüya görür ya Musa bilir misin çobanın duasını neden kabul etmeyiz. Önceleri içinden geleni söylerdi içten yalvarırdı. Samimiydi şimdi ise dilde duası yani ezbere dua eder Ne öğrendiyse onu söyler kalbinin değil dilinin duasıdır der. Hz. Musa anlar ki duanın söylenen sözde değil kalpten gelen olduğunu Allah'a yalvarışın şekli olmaz. O yüzden bizde nazar için ezberlenmiş dualar yerine içimizden geleni okumalıyız.

Nazar İçin en etkili dua: Yedi Ayetelkürsi Okumak bir okuyup başımıza üfleyelim ikinciyi okuyup Sağımızı üçüncüyü okuyup solumuza dördüncüyü önümüze Beşinciyi arkamıza altıncıyı ayak ucumuza üfleyip yedinciyi okuyunca da içimize çekelim. Böylelikle kazadan beladan ve bilhassa nazardan korunmuş oluruz. Aynı Şekilde Yedi İhlası şerife bir Fatiha bir felah bir nas süreleri de nazar için koruyucudur. Bir de Yasin süresini 123 defa okuyup her Yasin seresinin Mübin Yazan kısmını okurken bir sürahi suya üfleyerek bu şekil Yasin hatmi yapıldığında ve bu suyu içtiğimizde sihir muska görünmeyen tüm varlıklardan ve nazardan korunmuş oluruz Yasin hatmi yaptığımız suyu evdeki herkese içirebilirsiniz yemeklerinize içeceklerinize karıştırabilirsiniz. Allah Cümlemizi her türlü nazardan ve kötülüklerden korusun.

En Etkili Nazar Duası Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Nazar İçin Okunacak Dua

Nazar İçin Okunacak Dua

Popüler İçerikler

İslamda Nazar Nedir?

İslamda Nazar Nedir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Nazar Belirtileri Nelerdir?

Nazar Belirtileri Nelerdir?

En Etkili Nazar Duası Okunuşu ve Anlamı

En Etkili Nazar Duası Okunuşu ve Anlamı

Nazar Değen Kişiye Okunacak Dua

Nazar Değen Kişiye Okunacak Dua

Kalem Suresi Nazar Ayeti Okunuşu ve Anlamı

Kalem Suresi Nazar Ayeti Okunuşu ve Anlamı

Nazar Nedir?

Nazar Nedir?